B. Eichler

B. Eichler

Zde můžete umístit informace o autorovi stránek
Kroužek mladých šachistů při ZŠ Dolní Dubňany

Právě jsme začali, tak neváhejte a přidejte se k nám

041.JPG
Přihlašte se k odběru novinek na stránkách

ŠACHOVÝ KRůŽEK DOLNÍ DUBŇANY

Vítejte na stránkach nového šachového krůžku

Přání se stalo skutečností. Po krátkém a vstřícném jednání s paní ředitelkou Základní školy v Dolních Dubňanech PaedDr. Zdeňkou Procházkovou, došlo k dohodě o zavedení šachu mezi zájmové kroužky školy.
Ve čtvtek 31.10. jsme se potkali s několika rodiči a jejich dětmi, sepsali přihlášky a řekli si krátce o fungování kroužku. Hned v pátek 1.11. 2013 jsme měli první kroužek, když jsme původně chtěli sehrát malý seznamovací turnaj. Turnaj se nakonec nekonal. Děcka si nakonec odehrála několik partii s různými soupeři a já měl možnost si udělat obrázek o stavu šachových znalostí jednotlivých dětí.
Nebude to tak zlé, většina dětí minimálně ví jak figurkama táhnout, ale abychom měli na co navazovat, tak začneme úplně od počátků šachové hry. Některým připomeneme možnosti jednotlivých figur, vysvětlíme si postupně pravidla, naučíme se nejpoužívanější zahájení, seznámíme se také s šachovnicí, zápisem partie. Prostě se začneme seznamovat se všemi šachovými dovednostmi.
Nezapomeneme ani na domácí úlohy a důležité bude, aby si děti osvojily domácí přípravu na další kroužek, aby si i vícekrát prošly probranou látku, sehrály několik partií i mimo kroužek.
Kroužek budeme muset také vybavit šachovým materiálem. Z našeho klubu Lokomotiva Brno jsem zatím zapůjčil několik šachů a hodin. V hodinách budeme pracovat hodně na velké magnetické šachovnici.
Toš se pusťme do práce. Děti se evidentně těší a já také. Na tomto webu budu informovat o důležitých akcích a výsledcích dětí. Taky zde najdete odkaz na fotky z turnajů i s výsledky.
Bude li mezi zájem i mezi staršími dětmi nebo se dosud nestihli přihlásit, tak se nebojte a dojděte.
Zatím vše. Budete li mít nějaké dotazy, neváhejte mě kontaktovat.
Břetislav Eichler
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "2158"

Lorem ipsum dolor sit?

In convallis. (0 | 0%)
Maecenas aliquet (2 | 100%)
Kontakty :
Ing. Břetislav Eichler
671 73 Dolní Dubňany 62, okr. Znojmo
email : e.bretislav@seznam.cz
mobil : +420 777 941 379
155745_1488226407242_5711739_n[1].jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one