B. Eichler

B. Eichler

Zde můžete umístit informace o autorovi stránek
Kroužek mladých šachistů při ZŠ Dolní Dubňany

Právě jsme začali, tak neváhejte a přidejte se k nám

041.JPG
Přihlašte se k odběru novinek na stránkách
Informace o projektu Šachového svazu ČR.
Do tohoto projektu by jistě stálo za to se přihlásit. ŠSČR podle počtu dětí a sktivity, jakou bude kroužek vyvíjet, přislíbil pomoc těmto kroužkům jak materiální ( výhodný nákup šachového materiálu) tak metodickou ( školení, publikace apod.)
O projektu
Projekt Šachy do škol vznikl v České republice za podpory Šachového svazu ČR, který k jeho rozjezdu využil dotace MŠMT na sportovní činnost. Cílem projektu je podpořit zavedení šachu do vyučování na základních školách a na pilotních školách by se šachy měly objevit ve výuce již od školního roku 2013/14.

Šachy jsou součástí osnov ve více než 30 zemích a na základě řady studií přijal v roce 2012 Evropský Parlament deklaraci, ve které doporučuje zavedení šachů do vzdělávacích systémů v členských státech EU. Zkušenosti ze zahraničí ukazují, že šachy dokáží v dětech všestranným způsobem rozvíjet nejen myšlení, ale také osobnost a sociální dovednosti. Vše se děje hravou formou, která je zvláště vhodná pro malé děti a za optimální považujeme výuku po dobu 3 let na 1. stupni základní školy (doporučujeme začít hned od 1. třídy).

Cílem projektu není výchova šachových mistrů, ale chceme dětem nabídnout již v raném věku možnost, aby pomocí hry všestranně rozvíjely své mentální schopnosti, které se jim budou hodit nejen během školní docházky, ale i v dalším životě.

Díky spolupráci zkušených metodiků a šachových trenérů mládeže vznikly první metodické materiály pro učitele i pracovní sešitky pro děti a jsou organizovány školící semináře pro učitele.

Lorem ipsum dolor sit?

In convallis. (0 | 0%)
Maecenas aliquet (2 | 100%)
Kontakty :
Ing. Břetislav Eichler
671 73 Dolní Dubňany 62, okr. Znojmo
email : e.bretislav@seznam.cz
mobil : +420 777 941 379
155745_1488226407242_5711739_n[1].jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one